Když už jsme se podívali, jak probíhá život na farmě, měli bychom si také říct, jak vypadá sama farma…

Já sama bych jí asi rozdělila na čtyři části-

1) “dvůr“

Místo, kde vždy, za jakékoli okolnosti, vládne naprostý chaos! Nachází se tu dřevník,  stará stáj která slouží jako líheň na kuřátka, dílna s nářadím na úklid a péči o areál a taky úvaziště pro koně, které se ale již nevyužívá. 

Také se tu pohybují kachničky! Jde o Indické běžce, kteří se trochu vymykají běžným „kachním“ standardům. Jsou trochu na stojáka a rády jedí slimáky- ano zahrádkáři se radují! :)

A jako na každé farmě jsou tu kočky, psi… a mnoho dalších zvířat.

2) centrum všeho dění- malá pastvina

Výběhy, ve kterých se nachází seník, je tu sedlovna, ve které by se měly nacházet věci pro koně (přiznejme si, občas tomu tak není), tady se koně vyčistí, osedlají, odsedlají, vysuší, prostě péče před a po jízdě, jinak se zde nevyskytují. Dále pak jízdárna, vlek… prostě taková technická pastvina a ještě k tomu tu běhají kozy s drůbeží. Tady se koně nepasou, ale procházejí a pracují. Když se tedy nejede na vyjížďku, tak se využívá jízdárna nebo přímo celá tato pastvina pro výukovou hodinu. Jinak tato pastvina spojuje „dvůr“ s pastvinou pro koně.

Netočme se ale jen kolem koní. Na pastvě tu jsou kozy, perličky modré, slepice Maransky, Orpingtonky, vlašky, husy Landerské… Takže tu jsou i kurníky, voliéra a spousta života. 

3) ovčí výběhy- střední pastvina

Tady bydlí ovce plemene Suffolk a přes zimu náš stařík Back, aby měl více klidu u sena a nikam nám nepadal (ataxie a ochrnutí zadku). 

4) koňské výběhy- velká pastvina

Na těchto pastvinách se pohybují koně (občasně se tu přes léto pasou ovce) a je to jejich revír. Nachází se zde dřevěný domek, který už je řádně poupraven ku obrazu jejich, potok, rybník. Taky zde máme halu na seno od TEXAS CONNECTION s.r.o.

A právě stavba naší haly slouží jako jejich reklama:

Video TADY

:)
Pár FOTEK z celé farmy (časem přibude víc a víc fotek)